FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Świetnie! Zgłoś się przez formularz kontaktowy. Prześlemy Ci informacje na jakie konto przelać zaliczkę, która będzie równoznaczna z rezerwacją miejsca. Resztę kwoty zapłacisz, gdy już dotrzesz na miejsce. Będziemy w kontakcie w sprawie biletów i całej reszty, odpowiemy na wszystkie pytania. 

Jest wiele opcji i połączeń pomiędzy Polską a Goa. Będzie to lot z co najmniej jedną przesiadką. Przy zakupie biletu możesz skorzystać z pomocy biura turystycznego lub sama dokonać zakupu. Zazwyczaj im szybciej się zdecydujesz tym ceny biletów są bardziej atrakcyjne. Koszt biletu może wynieść 3000-4500 zł. 

Na lotnisku będzie na Ciebie czekać zaprzyjaźniony z nami taksówkarz, który zabierze Cię prosto do Bhakti Kutir gdzie Cię powitamy osobiście. To około 2 godziny drogi. Droga powrotna wygląda podobnie.

Tak, jest to możliwe do zaaranżowania. Powiadom o tym odpowiednio wcześniej.

Tak. Koszt wizy to około  25 usd.

Tourist e-visa.

Wizę można obecnie dostać elektronicznie, co wiele ułatwia  Wy będziecie aplikować o wizę turystyczną. Trwa to około 15 minut, a odpowiedź dostaniecie w ciągu trzech dni. 

- aplikację składa się on-line, najwcześniej miesiąc przed wylotem, gdy już ma się kupiony bilet. 
– potrzebny jest plik jpg ze zdjęciem na wprost, waga do 1MB oraz plik pdf ze stroną z paszportu z waszymi danym, waga do 300KB
– wiza ważna jest 30 dni od momentu przekroczenia granicy, uprawnia do 2 krotnego przekroczenia granicy
– koszt to 25$
– po potwierdzeniu mailowym otrzymania wizy należy pobrać wizę – plik z nazwą EDF ze strony internetowej, nie pomylcie z plikiem z wnioskiem. Wydrukowaną wizę musicie mieć przy sobie podczas lotu.Ważne! Korzystajcie wyłącznie z oficjalnej strony: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html 

Zdarzają się niestety fałszywe strony, gdzie agencje ściągają dodatkowe opłaty.

Rezerwując bilety pamiętaj, że już w Indiach musisz przejść odprawę paszportową, która może zająć trochę czasu. Zarezerwuj  więc sobie bezpieczny, kilkugodzinny zapas pomiędzy lotami przesiadkowymi.do 7

Tak, dla Twojego komfortu psychicznego i bezpieczeństwa wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest przez nas wymagane.

Biuro turystyczne, które pomaga nam w rezerwacji biletów może postarać się tak dograć logistykę, że polecicie z Polski na Goa większą grupą dziewczyn. W ten sposób bardziej doświadczone koleżanki będą mogły się Tobą zaopiekować na lotnisku. Poza tym to wszystko nie jest takie trudne, zobaczysz. Na pewno sobie poradzisz.

Projekt Kobiece Goa nie jest organizowany przez agencję turystyczną. Oficjalnie jest to Twój prywatny wyjazd, z naszą opieką jako Twoich przewodniczek na miejscu. W rzeczywistości masz nasze pełne zaangażowanie i wsparcie na każdym kroku tak, żeby czuć się na Goa komfortowo i bezpiecznie. 

W cenę wyjazdu wliczone są śniadania, kolacja powitalna i pożegnalna oraz kilka innych posiłków połączonych z atrakcjami, w których będziemy brały udział. Pozostałe posiłki nie są wliczone w cenę. Dzięki temu nie będziesz “przywiązana” do jednej restauracji i sama możesz wybierać w bogatej ofercie niedrogich knajpek, restauracji i kafejek.

Budżet na wyjazd to bardzo indywidualna sprawa. Ceny na Goa powinny Cię pozytywnie zaskoczyć. Kolacja w restauracji jest tutaj o ok 50% tańsza niż w Polsce. Ubrania i pamiątki również można kupić w rozsądnych cenach. Większość atrakcji na wyjeździe jest już wliczona w cenę, więc powinnaś ew. mieć pieniądze na atrakcje dodatkowe i zakupy do Polski. W pobliskim miasteczku jest kilka bankomatów i nie będzie problemu z wyjęciem lokalnych pieniędzy z karty. Dobrym rozwiązaniem jest wyrobienia karty Revolut. Możesz też wymieniać na miejscu dolary. W wiosce obok jest kilka kantorów. 

Spakuj to, na co masz ochotę. Letnie, wygodne ubrania które lubisz, klapki, buty sportowe, okulary przeciwsłoneczne i kapelusz chroniący przed słońcem, co najmniej jedną spódnicę/ sukienkę przynajmniej do kolan lub dłuższą do zajęć i rytuałów podczas naszych warsztatów. Raczej nie przyda się elegancka sukienka, ani kosztowna biżuteria. Wybierz przewiewne i wygodne rzeczy. Jedne długie spodnie i bluzkę z długim rękawem, gdyby wieczory były chłodniejsze, a także spódnicę lub spodnie i coś do okrycia ramion przy zwiedzaniu świątyni. Przyda się coś przeciwko komarom, krem przeciwsłoneczny i podręczna apteczka jak na każdym wyjeździe. Na miejscu możesz kupić niedrogie ubrania, kolorowe chusty na plażę czy do okrycia ramion, fajne naturalne kosmetyki i inne potrzebne rzeczy, więc jeśli o czymś zapomnisz, bez problemu dokupisz na miejscu. 

Nie martw się, nawet jeśli nie znasz języka będziesz czuła się komfortowo. Wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba otrzymasz nasze wsparcie w tłumaczeniach. 

To raj dla osób kochających ciepło i słońce. Temperatura w dzień będzie sięgać około 30 stopni, w nocy około 24. Woda jest także ciepła i zapraszająca do kąpieli. Deszczy raczej nie uświadczymy. 

Tak. Patnem, miejscowość w której będziemy mieszkać to południowa część Goa. Jest to spokojne i bezpieczne miejsce, my tu mieszkamy na co dzień, podobnie jak wiele innych rodzin z całego świata. Induska społeczność jest bardzo przyjazna. Z miejsca pokochasz tych ludzi za ich uśmiech i dobre serce. Nie ma zagrożeń ze strony niebezpiecznych zwierząt czy owadów, morze także jest łagodne. Możesz czuć się tu całkiem bezpiecznie. Należy oczywiście zachowywać zdrowy rozsądek- jak wszędzie. Nie ma rygorystycznych zasad co do ubioru, więc możesz swobodnie chodzić w szortach czy w opalać się w bikini, ale i tu zachowuj zdrowy rozsądek, oraz szacunek dla Hinduskiej kultury, w której kobiety nie chodzą mocno roznegliżowane poza plażą. 

Nie jest przeszkodą, że nigdy nie stałaś na macie. Zawsze jest ten pierwszy raz i to wspaniale, że chcesz spróbować. Asany podczas zajęć będą dostosowane do Twoich warunków i możliwości fizycznych. W jodze nie robisz nic na siłę, a najważniejsze jest słuchanie siebie i swojego ciała. Wszelkie niezbędne informacje otrzymasz przed pierwszymi zajęciami, również w trakcie otrzymasz pomoc i wskazówki. Zajęcia będą dostosowane do potrzeb i możliwości ćwiczących i mamy nadzieję że pokochasz jogę całym sercem.

Na wyjazd warto zabrać bawełniane, wygodne i niekrępujące ubranie; może to być Tshirt i luźne, cienkie spodnie, może to być bardziej sportowy zestaw, ale ważne żebyś czuła się w nim swobodnie i komfortowo. Przydaje się też chusta do przykrycia ciała lub nakrycia głowy, możesz kupić ją na miejscu, są tanie i śliczne. Jeżeli lubisz ćwiczyć na swojej własnej macie – weź ją ze sobą.

Nigdy nie spotkaliśmy się z poważniejszymi problemami zdrowotnymi, podczas pobytu na Goa, ale jak zawsze w podróży, zdrowy rozsądek to podstawa. Nie ma szczególnych zagrożeń jeśli chodzi o poważne choroby, czy epidemie na Goa. Według nas nie ma potrzeby poddawania się specjalnym szczepieniom, ani zażywania leków antymalarycznych. Jeśli jednak czujesz że dla Ciebie to ważne, możesz się przed wyjazdem zaszczepić.

Na plażę czy do restauracji możesz pójść spacerem. Jeśli droga jest dłuższa, możesz wziąć rikszę, które znajdziesz niemal na każdym skrzyżowaniu. Na dalsze wycieczki pojedziemy klimatyzowaną taksówką. Jeśli masz ochotę, możesz wypożyczyć skuter, aby pozwiedzać okolicę samodzielnie, koszt to około 20 zł za dzień.

W prawie we wszystkich restauracjach i kawiarniach na Goa jest dostępne wi-fi. Oczywiście również w miejscu, w którym będziesz mieszkać. 

Formularz kontaktowy

Masz inne pytania?
Napisz